Pridal/a Admin dňa Po, 08.08.2022 - 19:09

Obrad zadosťučinenia a sviatosť birmovania vo viedenskom kostole minoritov

 

J. E. biskup Fellay udeľoval v našom dištrikte sviatosť birmovania od 24. do 26. júna. Vo Vrchnike pri Ljublane, Viedni a Brne prijalo túto sviatosť spolu 150 detí a niekoľko dospelých (26 Slovincov, 33 Rakúšanov, 23 Maďarov, 9 Slovákov, 59 Čechov). V nasledujúcom texte o tom uverejňujeme dve správy.

Požehnanie

 

V sobotu 25. júna 2022, na sviatok Narodenia svätého Jána Krstiteľa, ktorá bola tento rok kvôli sviatku Najsvätejšieho srdca o jeden deň posunutá, sa úctyhodný minoritský kostol v centre Viedne zaplnil mnohými veriacimi. Dlhoročný generálny predstavený Kňazského bratstva svätého Pia X., J. E. biskup Bernard Fellay, pricestoval z USA, aby oslávil veľký sviatok s viedenskými veriacimi, ale aj s početnými veriacimi z Maďarska a Slovenska.

Birmovanci

 

Po posvätení kostola biskupom, ktoré sa nám na začiatku apoštolskej práce na tomto historickom mieste zdalo veľmi dôležité vzhľadom na viaceré poľutovaniahodné udalosti v tomto kostole v minulosti, bola 65 deťom a dospelým udelená sviatosť birmovania, po ktorej sa konala biskupská slávnostná pontifikálna omša. Biskup Fellay vo svojej homílii povzbudil birmovancov k dobrému kresťanskému životu a plodnému apoštolátu bez strachu z človeka v dnešnej dobe. Základné výroky kázne prečítali spolubratia aj v maďarskom a slovenskom jazyku. Slávnostnú liturgiu sprevádzala veľkolepá omša od veľkého kapelmajstra z kostola S. Marco v Benátkach Claudia Monteverdiho (1567-1643), ktorá sa nádherne hodila do minoritského kostola až doteraz spravovaného talianskou Kongregáciou Márie Schnee, ktorá vo Viedni existuje už takmer 400 rokov.

Po cirkevných obradoch sa pod arkádami kostola konala recepcia a duchovní i veriaci si mohli v príjemnej atmosfére vymeniť dojmy. Chceli by sme vyjadriť nesmiernu vďaku všetkým, ktorí prispeli k úspešnému priebehu tohto krásneho slávnostného dňa.

Biskup Fellay